Wycieczka rowerowa

paź 5, 2015 by

29 września 2015 roku klasa VI b obchodziła „ Dzień Chłopaka” w wyjątkowy sposób. Wraz z nauczycielami: p. Katarzyną Kozłowską, p. Magdaleną Gadzałą i wychowawcą     p.Krzysztofem Olszewskim uczniowie wybrali się na wycieczkę rowerową, aby poznać najbliższą okolicę i zachęcić wszystkich do aktywnego wypoczynku. Na początek „przeprowadziliśmy rozgrzewkę” w postaci marszu ze szkoły na Forty Bema, gdzie  podzieliliśmy się na trzy kolorowe drużyny. Gdy wrześniowy poranek stawał się coraz cieplejszy mogliśmy rozpocząć naszą  wyprawę w okolicach Ostrołęki połączoną z grami i zabawami na rowerach. Każda grupa mając swojego opiekuna zbierała punkty za ładną jazdę, posiadaną wiedzę o najbliższej okolicy oraz za rywalizację w konkurencjach takich jak: wyścig na jeden obrót, minuta na rowerach, wyścig żółwi, pijany mistrz, formuła 1, wyścig z wodą, czy  pod górę. Nie zabrakło także  sztafet oraz zadań dla opiekunów. Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na „zdrowy” ☺  posiłek w okolicznej  miejscowości. Wracając na  miejsce zbiórki przypomnieliśmy sobie zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Dzięki odpowiednio dobranej  trasie mogliśmy doskonalić swoje umiejętności jako rowerzyści. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali sportowe upominki ufundowane  przez UKS „Kurpik” działający przy naszej szkole.

 

image001

image005

image007

image009

image011

image013