Wycieczka kl. Vd i VIa

lis 6, 2015 by

29 października 2015 r. uczniowie klas: Vd i VIa wraz z opiekunami: p. Sylwią Mierzejewską, p. Grażyną Czapulą, p. Katarzyną Kozłowską oraz p. Marzena Modzelewską wybrali się na jednodniową wycieczkę do Białegostoku.

Jednym z priorytetowych punktów wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego. Pan przewodnik oprowadził nas po ciekawych muzealnych ekspozycjach. Poznaliśmy tam wyposażenie żołnierzy z I i II wojny światowej: plecaki, manierki, menażki, hełmy, telefony polowe, a także maski gazowe. Ponadto obejrzeliśmy mundury żołnierzy oraz  ich uzbrojenie.

Kolejnym punktem było zwiedzanie atrakcyjnych miejsc Białegostoku. Jednym z najciekawszych zabytków tego miasta jest Pałac Branickich – cenna pamiątka architektury późnobarokowej. Obecnie mieści się tu Akademia Medyczna. Następnie uczniowie wraz z opiekunami podziwiali inne zabytki, takie jak: cerkiew pw. św. Mikołaja Cudotwórcy, gotycki kościół farny.

Ogromną radość sprawił wszystkim pobyt na basenie Tropikana w Hotelu Gołębiewski. Po dość wyczerpującej zabawie można było zregenerować utraconą energię w restauracji KFC.

„Na deser”, w Kinie Helios Biała, obejrzeliśmy film pt. „Hotel Transylwania 2”, po czym wszyscy w dobrych nastrojach i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną. Nie zabrakło również konkursu, podczas którego uczniowie mogli sprawdzić wiedzę zdobytą podczas wyjazdu. Po powrocie do domu wszyscy stwierdzili jednogłośnie:  „Już nie możemy się doczekać kolejnej wspólnej wycieczki!”

Autor: mgr Sylwia Mierzejewska

DSC02014

DSC02023

DSC02024

DSC02025

DSC02042

DSC02043

DSC02049

DSC02067

DSC02094

DSC02100

Related Posts

Share This