Wycieczka do Olsztyna

paź 7, 2014 by

SONY DSC

Dnia 7 października 2014 r. był wyjątkowym dniem dla uczniów klasy 5B i 6D. Razem ze swoimi wychowawcami – panem Krzysztofem Olszewskim i panem Wojciechem Michalskim – wybrali się na wycieczkę do Olsztyna.

SONY DSC

Pierwszym punktem programu była wizyta w Olsztyńskim Teatrze Lalek gdzie wszyscy oglądali sztukę pt.: „Zielony wędrowiec”. Była to opowieść o przyjaźni, poszukiwaniu własnej tożsamości i potrzebie akceptacji odmienności -mówiąc krótko, pouczająca lekcja tolerancji.

SONY DSC

Po przedstawieniu wszyscy udali się do sali kameralnej na lekcję teatralną. Dzięki Pani Elżbiecie Grad – Cupriak, aktorce olsztyńskiego teatru uczniowie mieli okazję zobaczyć scenę od strony kulis, dowiedzieć się jak powstaje przedstawienie teatralne, kim są jego twórcy, zaznajomić się z magicznym językiem teatru. Uczniowie poznali rodzaje lalek od pacynki do marionetki, odwiedzili pracownię plastyczną, w której powstają dekoracje, lalki i rekwizyty do wszystkich spektakli. Każdy mógł uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania dotyczące teatru lalek.

SONY DSC

Z teatru wszyscy przejechali do pobliskiego Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Uczniowie podążali śladami Mikołaja Kopernika, który przez długi okres rezydował w zamku. Po zwiedzaniu młodzież miała sposobność przeniesienia się w czasy Średniowiecza. W czasie lekcji muzealnej „Turniej rycerski” prowadzonej przez dr Sebastiana Mierzyńskiego uczniowie przymierzali elementy strojów oraz zbroi rycerskich.  Mogli wykazać się celnością w zawodach rzutu podkową, strzelając z kuszy i łuku. Ćwiczyli również trudną sztukę walki kopią.

 

SONY DSC

Następnie wycieczka udała się do ośrodka wypoczynkowego na posiłek, po którym odbyły się zajęcia integracyjne. Dzieci, po podzieleniu się na grupy, otrzymały mapy terenu.

SONY DSC

Ich zadaniem było odnalezienie stanowisk, przy których musiały zespołowo wykonać szereg trudnych zadań, takich jak „łowienie ryb ze stawu”, strzelanie z łuku, „przekazywanie patyków” czy malowanie herbów. Ostatnim punktem wycieczki było wspólne ognisko.

SONY DSC