Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014

paź 22, 2013 by

 

Podobnie, jak w każdej polskiej szkole, także i u nas rozległ się dziś pierwszy po wakacyjnej przerwie dzwonek oznaczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

 

W uroczystej inauguracji roku szkolnego udział wzięli m.in. przedstawiciele rady rodziców i samorządu szkolnego, dyrekcja oraz nauczyciele wraz ze swoimi wychowankami. Najważniejszymi osobami na uroczystości byli oczywiście uczniowie klas I. To do nich przede wszystkim skierowała słowa powitania Dyrektor Szkoły Alina Jabłonowska:

 

psz1

„Miło mi jest widzieć was wszystkich po wakacjach, wypoczętych pełnych energii i uśmiechniętych. Z przyjemnością spotykam się dziś, po tak długiej przerwie, ze wszystkimi  dziećmi, z rodzicami i z gronem pedagogicznym. Wakacje, jak wszystko co dobre niestety skończyły się zbyt szybko – i dziś rozpoczynamy kolejny rok pracy, nauki, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Kolejny rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań i poszukiwania dalszej drogi rozwoju. Mam nadzieję, a w zasadzie pewność, że będzie to rok udany. Pierwszy dzień w szkole jest dniem szczególnym i wyjątkowym dla wszystkich uczniów, ale szczególnie dla uczniów klas pierwszych.  W związku z tym serdecznie witam wszystkich pierwszaków i ich rodziców! Życzę wam, aby nasza szkoła była dla Was miejscem radosnym, bezpiecznym i pełnym przyjaciół. Abyście zdobywając tutaj wiedzę, rozwijali się i bawili jednocześnie”.

psz2

Do wszystkich zebranych serdeczne słowa przywitania skierowała również przewodnicząca Rady Rodziców Olga Pliszka.

psz3

Klasa III e pod opieką wychowawczyni Bożeny Ruszkiewicz przygotowała część artystyczną.