„ … tak, chcę być bezpieczny”

maj 30, 2018 by

Image00009

Dnia 30 maja 2018 roku świetlicę szkolną dla klas pierwszych i drugich odwiedził pan Robert Prusaczyk ze Straży Miejskiej w Ostrołęce. Celem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jakie niebezpieczeństwa podczas wakacji mogą na nie czyhać oraz w jaki sposób reagować w różnych sytuacjach.

Na początku pan Robert wygłosił krótką prelekcję na temat spotkania. Następnie uczniowie obejrzeli krótkie filmy dotyczące: bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drogach oraz o spotkania z nieznaną osobą lub z nieznajomym psem.

Po każdym obejrzanym filmiku strażnik rozmawiał z dziećmi, jak powinny postąpić w danej sytuacji, a czego nie powinny robić.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, analizowali przykładowe sytuacje, zadawali pytania oraz mogli przećwiczyć „bezpieczną pozycję” w przypadku kontaktu z agresywnym psem.

Na koniec świetliczanie dostali naklejki-odblaski, aby byli widoczni w czasie wakacyjnych podróży.

PS. Serdecznie dziękujemy panu Robertowi Prusaczykowi za poświęcony czas, a pani psycholog Hannie Sagale za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

 

Autor: Aldona Bacławska

Related Posts

Share This