„Szkoła to nie tylko uczniowie”

mar 22, 2018 by

Dnia  22 marca uczniowie klasy II a,  w ramach spotkań z cyklu „Szkoła to nie tylko uczniowie”, odwiedzili gabinet weterynaryjny „Sara”, mieszczący się przy ulicy Baśniowej.  Dzieci  spotkały się tam z mamą Ani.  Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat  pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Pani doktor ciekawie opowiadała  o  codziennej, trudnej pracy weterynarza.  Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepienia zwierząt i  przestrzeganiu zasad higieny po każdej zabawie z pupilem. Chętnie opowiadały o zwierzętach, które mają w domu, zasypywały mamę Ani różnymi pytaniami. Obejrzały również salę operacyjną oraz aparat wykonujący badanie USG.  Obserwowały przez mikroskop preparaty z krwi zwierząt.  Wizyta bardzo się dzieciom podobała. Może dzięki niej  ktoś odkryje w sobie  predyspozycje do wykonywania  tego zawodu?  Kto wie…

 

DSC_1038 DSC_1041 DSC_1043 DSC_1045 DSC_1046 DSC_1047

Related Posts

Share This