Spotkanie z pszczelarzem

sty 18, 2019 by

Image00003

Dzień 18 stycznia 2018 r. był dla uczniów klasy III a kolejnym, ciekawym dniem spędzonym w szkole. Na zaproszenie wychowawczyni klasy oraz mamy Grzesia odwiedził uczniów pszczelarz pan Adam Karamus, który wprowadził wszystkich w niesamowity świat pszczół. Inspiracją do zaproszenia pana Adama była innowacja pedagogiczna realizowana w klasie. Zaproszony gość opowiadał o życiu pszczół, zapoznał dzieci z ich podziałem, a także z pracą, którą muszą wykonywać. Pan Adam pokazał dzieciom ul. Ponadto mogły one spróbować pysznego miodu i przymierzyć strój pszczelarza. Na zakończenie zajęć uczniowie zadali panu Adamowi mnóstwo pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Podsumowaniem zajęć było pamiątkowe zdjęcie i podziękowanie przekazane od uczniów. Spotkanie było niezwykle ciekawe i uświadomiło dzieciom, że pszczoły spełniają w naszym środowisku bardzo ważną rolę, a praca z nimi zawsze była i jest bardzo popularna na Kurpiach.

 

Autor: Ewa Cieślak

Related Posts

Share This