Spotkanie z Jerzym Kijowskim

maj 8, 2015 by

Image00001

Ostrołęka najpiękniejszym miastem jest na świecie!

W piątkowy poranek 8 maja 2015 roku  w naszej świetlicy odbyło się spotkanie  z panem Jerzym  Kijowskim – historykiem, działaczem wielu stowarzyszeń, autorem licznych artykułów i książek, w tym Dziejów Ostrołęki 1944 – 2000. 

Pan Jerzy zaprezentował  swoją książkę  dla dzieci: Zosia i Karol w Ostrołęce.

Image00003

Zabrał nas  w literacką podróż po naszym mieście, w której był  przewodnikiem, a tytułowi bohaterowie Zosia i Karol towarzyszyli mu. W sposób ciekawy i przyjemny przedstawił świetliczanom dzieje naszego miasta. Opowiadał o zabytkach i ciekawych miejscach: o kościołach, o Placu gen. Józefa Bema, o Mauzoleum bitwy pod Ostrołęką i o pomnikach: gen. Józefa Bema, dr. Józefa Psarskiego, Czwartaków i Ułanów, ale  mówił również o symbolach i ulicach miasta.

Image00004

Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki  przygotowane przez pana Kijowskiego. Dotyczyły one oczywiście Ostrołęki.

Na koniec autor odpowiadał na  wszystkie  pytania  uczestników spotkania.

 

Autor: mgr Aldona Bacławska

Related Posts

Share This