Ślubowanie uczniów klas pierwszych

lis 5, 2018 by

Image00083

5 listopada 2018 r. w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyło się uroczyste przyjęcie klas pierwszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce.

W związku z obchodami 100-lecia szkoły uroczystość miała wyjątkowy charakter. Po wystąpieniu pana dyrektora Zbigniewa Milewskiego uczniowie klas starszych zaprezentowali piękną część artystyczną, przedstawiająca historię szkoły od momentu jej powstania.

Następnie na scenę weszli pierwszoklasiści, którzy recytowali wiersz i zaśpiewali piosenkę pt. ,,Pierwszaczek”.

Najmłodsi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Niezwykłym przeżyciem było dla nich również pasowanie na ucznia, którego dokonał pan dyrektor Zbigniew Milewski i pani wicedyrektor Marzanna Nosek przez symboliczne dotknięcie każdego z kandydatów ołówkiem do pasowania. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom.

Gratulacje i życzenia nowo przyjętym uczniom złożył pan dyrektor SP nr 1 Zbigniew Milewski, a w imieniu rodziców klas pierwszych pani Ewa Bęczkowska.

Wszystkim pasowanym uczniom i uczennicom życzymy sukcesów w nauce oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

Powodzenia!

Autor: Anna Bińczycka

Related Posts

Share This