Pożegnanie Pani Dyrektor Aliny Jabłonowskiej

wrz 3, 2018 by

Image00093

Nasze życie jest jak wielkie jezioro

wolno wypełniające się strumieniem lat.

W miarę, jak woda się podnosi,

ślady przeszłości znikają pod nią jeden za drugim.

Ale wspomnienia zawsze będą wychylać głowę…”

Alexandre Bisson

 

Jak napisał Kohelet: „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem. Czas płaczu i czas śmiechu, […] czas milczenia i czas mówienia […] czas dzień dobry i czas … do widzenia.”

Dzień 3 września 2018 roku przejdzie do szkolnej historii, jako dzień pożegnania naszego dyrektora, wyjątkowego człowieka. Pani Alina Jabłonowska pracowała w ,,Jedynce” trzydzieści siedem lat, a czternaście lat piastowała stanowisko dyrektora szkoły. W trakcie rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 p. Zbigniew Milewski oraz p. Małgorzata Barcikowska pożegnali przechodzącą na emeryturę Panią Dyrektor Alinę Jabłonowską.

W krainę wspomnień i podróż po różnych ścieżkach życia Pani Dyrektor zabrała wszystkich okolicznościowa prezentacja multimedialna, która zawierała archiwalne zdjęcia. Nauczyciele, uczniowie, Rada Rodziców otoczyła Panią Dyrektor ,,morzem życzeń oraz kwiatów”.  Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, w szczególności Prezydenta Miasta Ostrołękip. Janusza Kotowskiego i Dyrektora Wydziału Oświaty – p. Mirosława Rosaka. 

W swoich wystąpieniach zarówno zaproszeni goście, jak i uczniowie podkreślali wielki wkład pracy Pani Dyrektor, dziękowali za zaangażowanie w codzienne życie szkoły, sumienną realizację obowiązków służbowych, za pomoc udzielaną całej społeczności. Jednocześnie życząc zdrowia, pomyślności w gronie rodziny i przyjaciół, realizacji marzeń, podejmowania nowych wyzwań oraz rozwijania zainteresowań i pasji na nowym etapie życia.

W tych niezwykle wzniosłych okolicznościach głos zabrała bohaterka uroczystości – Pani Dyrektor Alina Jabłonowska, która przede wszystkim podziękowała wszystkim obecnym nauczycielom, uczniom, także absolwentom, pracownikom szkoły oraz władzom samorządowym, z którymi współpracowała przez kilkadziesiąt lat. Pani Dyrektor nie ukrywała wzruszenia i podkreślała swe wielkie przywiązanie do szkoły, z którą zawsze się będzie utożsamiała.

Autor: Żaneta Jankowska-Owczarska

SZANOWNA PANI DYREKTOR

Dziękujemy za wszystkie lata pracy, za troskę o uczniów, o nas nauczycieli i wszystkich pracowników naszej szkoły. Za Pani uśmiech, cierpliwość, dobre rady, dobre serce, za rodzinną atmosferę ,,Jedynki” i poczucie bezpieczeństwa…
Dziękujemy za trud, jaki włożyła Pani w to, by nasza szkoła była coraz lepsza i coraz ładniejsza.
Życzymy, aby na emeryturze nie opuszczał Pani dobry humor, by nadal otaczała Panią życzliwość ludzi i by nareszcie znalazła Pani czas dla siebie, na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań.

Życzymy odpoczynku, na który pracowała Pani tak wiele lat,
zdobywania nowych wspomnień, poprzez podróże, wyjazdy,
zdrowia, dzięki któremu będzie to możliwe do zrealizowania.
Zachowania dobrych i prawdziwych przyjaźni.

Z głębi serca – Dziękujemy…

Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce

Related Posts

Share This