O bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni – spotkanie z panią Anną Andrzejewską

kwi 23, 2018 by

davW naszej szkole gościliśmy niedawno panią Annę Andrzejewską, która jest pedagogiem w zakresie edukacji informatycznej i medialnej, ekspertem w zakresie zagrożeń cyberprzestrzeni, członkiem Zespołu ds. Bezpieczeństwa Dzieci w Cyberprzestrzeni, powołanego przez Rzecznika Praw Dziecka RP.

Pani Anna spotkała się z uczniami i rodzicami. W niezwykle interesujący sposób opowiedziała o zagrożeniach wynikających z korzystania z mediów cyfrowych  i interaktywnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, tworzących  świat wirtualny. Zaprezentowała gry komputerowe,  które dostępne są w Internecie. Zwróciła uwagę na ukazane w nich wzorce postępowania i agresję. Wyjaśniła na przykładach skutki uzależnienia od komputera, gier, a nawet popularnych lajków. Opowiedziała o badaniach,  jakie prowadzi z związku z bezpieczeństwem dzieci w cyberprzestrzeni.

Spotkania z panią Anną Andrzejewską wzbudziły  w nas refleksje  i przyczyniły się do dyskusji na temat skutków coraz częstszej obecności młodych ludzi w wirtualnym świecie.

 

Tags

Share This