Konkurs Recytacji Twórczości Adama Mickiewicza

lis 29, 2017 by

Image00005

Dnia 29 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Ostrołęce odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytacji Twórczości Adama Mickiewicza. Celem konkursu było przybliżenie uczniom twórczości poety, rozbudzanie zainteresowania pięknem języka polskiego, kształcenie umiejętności recytatorskich, uwrażliwienie na piękno mowy polskiej. Recytatorzy przedstawili jeden dowolnie wybrany utwór w/w autora. Poziom konkursu był wysoki, a więc komisja miała ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców. Jury oceniało zgodność doboru repertuaru z tematyką konkursu, ogólne wrażenie artystyczne oraz sposób interpretacji tekstu. Wszystkie recytacje zasługiwały na najwyższą pochwałę i były nagradzane gromkimi brawami.

 

Naszą ,,Jedynkę” reprezentowały cztery uczennice:

 

Maja Siekierska kl. IV e – wyróżnienie za recytację wiersza pt.: ,,Przyjaciele”,

Aleksandra Dobkowska kl. V a – wyróżnienie za recytację wiersza pt.: ,,Przyjaciele”,

Natalia Mąka kl. V e – wyróżnienie za recytację wiersza pt.: ,,Przyjaciele”,

Gabriela Laskowska kl. VI c – IV miejsce za recytację ballady ,,Powrót taty”.

Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe.

GRATULACJE !!!

Autor: Żaneta Jankowska-Owczarska

 

Image00003

 

Image00004

 

Image00002

 

Image00001