Koło teatralne „Maska” – „Królowa śniegu”

mar 28, 2018 by

dav

W dniu 28 marca odbył się debiut szkolnego koła teatralnego „Maska”. Młodzi aktorzy z kl. VIa i VIc sprawili swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas I -III dużą niespodziankę, przygotowując przedstawienie pt. „Królowa śniegu”. Długo nad nim pracowali – przeprowadzili liczne próby oraz samodzielnie tworzyli scenografię i kostiumy.

Występ miał miejsce na korytarzu „małego budynku”. Widownia z uwagą śledziła losy Gerdy i Kaja. Wiele emocji dostarczyła oglądającym scena radości starego diabła. Królowa śniegu zaczarowała małych widzów swoim śpiewem, a „straszni” rozbójnicy niemal porwali ich do tańca.

Na koniec artyści zaśpiewali wesołą piosenkę, mówiącą o pięknie świata baśni.

Zachęceni gromkimi brawami widowni i przemiłymi oznakami sympatii ze strony młodszych uczniów, szóstoklasiści przygotowują już kolejne przedstawienie.

Opiekę nad kołem teatralnym sprawuje pani Renata Deptuła.

 

 

Related Posts

Share This