Jasełka dla Nauczycieli i Nauczycieli Emerytów

gru 20, 2018 by

Image00055

,,Chwała bądź Bogu w wysokości,
a ludziom pokój na niskości.
Narodził się Zbawiciel,
dusz ludzkich Odkupiciel,
na ziemi, na ziemi, na ziemi”.

Dnia 20 grudnia 2018 r. przedstawiane były w naszej szkole „Jasełka” dla wszystkich pracowników szkoły, emerytowanych nauczycieli i zaproszonych gości.

W tym roku w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie z klasy IV b, którzy pracowali pod kierunkiem pani Urszuli Długołęckiej i pani Wioletty  Ostrowskiej-Krupy. O oprawę muzyczną zadbała p. Marzena Daniszewska.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających miejsca do schronienia na noc. Do nich i małego Jezuska przybyli pasterze oraz tak honorowi goście jak trzej mędrcy, którzy złożyli Dzieciątku pokłon i dary. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, śpiewaków, solistów, instrumentalistów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie.

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń od dyrekcji szkoły. Pan dyrektor Zbigniew Milewski wyraził również wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację przedstawienia bożonarodzeniowego. Podziękowanie skierował do artystów oraz opiekunów całego przedsięwzięcia.

Po jasełkach odbyło się spotkanie opłatkowe dla gości i pracowników szkoły.

Żaneta Jankowska

 

Related Posts

Tags

Share This