Festyn z Jedynką

paź 21, 2017 by

Image00006

Festyn z Jedynką  to już tradycja, która trwa w naszej szkole od 2005r.

21 października, mimo chłodu, z parasolkami chroniącymi przed deszczem i spadającymi z drzew mokrymi liśćmi podążyliśmy do szkoły.

Już w progu czuć było radosną atmosferę. Stołówka kusiła zapachem gorących krokietów i placków ziemniaczanych, zaś przygotowana z okazji festynu kawiarenka cieszyła oczy widokiem serników, babeczek, pączków i innych przysmaków, upieczonych przez mamy. W holu stały pierwsze stoiska, przy których można było zadbać o urodę – pomalować włosy i paznokcie, zrobić sobie makijaż. Spragnieni przystawali przy stole z pyszną lemoniadą. Wzrok przyciągały stojące tam słoiki z babcinymi przetworami na zimę. Maluchy biegły z piskiem w kierunku monidła – minionka. Miłe panie ze świetlicy szkolnej robiły im zdjęcia. Duże zainteresowanie budziły też występy karaoke. W tym dniu w naszej szkole każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności wokalne i chociaż przez chwilę poczuć się  gwiazdą, ponieważ wokół śpiewających gromadzili się licznie widzowie.  A jeśli ktoś z nadmiaru emocji poczuł, że warto sobie zmierzyć tętno i ciśnienie, miał możliwość uczynić to przy stoisku pani pielęgniarki. Wiele osób wykonało taki pomiar.

A kto już przedarł się przez hol i trafił do sali gimnastycznej, mógł poczuć niesamowitą atmosferę pchlego targu. Każda klasa bowiem przygotowała swoje stanowisko kupieckie  z zabawkami, książkami, rękodziełem, biżuterią… Czego tam nie było… Uczestnicy festynu krążyli po sali, oglądali i przebierali towary, targowali się. Panował gwar, wszędzie słychać było śmiechy.

Wiele się działo również w salach lekcyjnych – malowano murale (z braku wolnych murów – na kartonach), tańczono zumbę, prezentowano swoje hobby… Nikt się nie nudził. I o to chodziło! Celem całego przedsięwzięcia była przede wszystkim wspaniała zabawa i integracja społeczności szkolnej. Teraz możemy stwierdzić, że festyn udał się doskonale!

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy. Jesteśmy również wdzięczni za przybycie naszym gościom – uczniom, ich bliskim i znajomym.

Zapraszamy za rok. Kiedy znowu będzie kończyć się jesień i opadać zaczną ostatnie złote liście, zorganizujemy dla Was kolejny szkolny festyn:)

Renata Deptuła

Related Posts

Share This