Dzień Języka Angielskiego

maj 27, 2014 by

anglia-flaga

Dnia 27 maja 2014 r. odbył się Dzień  Języka Angielskiego, podczas którego odbyło się wiele konkursów i imprez:

 

Głównym założeniem tego wydarzenia była promocja języka angielskiego, wykazanie się jego znajomością, a przede wszystkim dobra zabawa.

Tego dnia uczniowie całej szkoły mieli szansę obejrzeć wystawę pięknych projektów dotyczących Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie przygotować wcześniej w domu ciekawe prace o dowolnej tematyce (święta, znane miejsca, miasta, muzea, sport, itp.) Prace mogły zostać wykonane dowolną techniką, jednak ważne było umieszczenie na nich kolorowych zdjęć, pocztówek czy własnoręcznie wykonanych rysunków. Plakaty umieszczone na korytarzu, na II piętrze utworzyły bardzo ciekawą, piękną i kolorową galerię. Uczniowie oprócz oglądania i podziwiania mogli poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś więcej o krajach anglojęzycznych.

Image00009

Odbył się również konkurs kulturoznawczy „British and American Culture” dla klas VI. Uczniowie rywalizowali w czteroosobowych grupach, które walczyły ze sobą, zmagając się z zadaniami dotyczącymi wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. W licznych konkurencjach szóstoklasiści musieli wykazać się dużą wiedzą o  krajach anglojęzycznych. Aby konkurs uczynić ciekawszym, nauczycielki prowadzące przygotowały również prezentację multimedialną ze zdjęciami i filmami. Uczniowie z dużym  zainteresowaniem i zaangażowaniem rozwiązywali zadania. Konkurs przygotowały
i przeprowadziły nauczycielki przedmiotu- p. Katarzyna Kozłowska i p. Agnieszka Zalewska.

Zwycięzcami tego konkursu została drużyna klas VIB.

 Image00019

Dla klas IV-V zostały natomiast zorganizowane różnorodne gry i zabawy sprawdzające znajomość słownictwa. Uczniowie rywalizowali ze sobą w sześcioosobowych zespołach (trzy dziewczynki + trzech chłopców). Najpierw z zadaniami zmierzyli się piątoklasiści, następnie uczniowie z klas IV. Ciekawe zadania zostały przygotowane przez p. Grażynę Czapulę i p. Sylwię Laskowskę. Pomimo rywalizacji, nauczycielki utrzymały atmosferę dobrej zabawy. W licznych konkurencjach językowych, dzieci miały szansę wykazać się nie tylko znajomością słownictwa, ale także nie bez znaczenia okazały się spostrzegawczość i refleks. Obydwa konkursy „otworzyła” dyrektor szkoły p. Alina Jabłonowska.

Image00001

 W „Potyczkach słownych” klasyfikacja przedstawia się następująco:

Klasy IV

I miejsce -klasa IVB

II miejsce – klasa IVA

III miejsce – klasa IVC.

Klasy V

I miejsce – klasa VD

II miejsce – klasa VA

III miejsce – klasa VC

 

W tym dniu uczniowie naszej szkoły mogli wziąć także udział w „Przeglądzie Piosenki Anglojęzycznej”. Chętne osoby zaprezentowały swojej ulubionej piosenki. Występując musiały wykazać się nie tylko znajomością języka angielskiego, ale także zaprezentować swoje zdolności wokalne. Występom towarzyszyła przede wszystkim dobra zabawa.

Image00003

Występy nadzorował nauczyciel j. angielskiego p. Wojciech Michalski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez dyrekcję szkoły.

Dzień Języka Angielskiego cieszył się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Autor: mgr Katarzyna Kozłowska

 

Related Posts

Share This