Dzień Edukacji Narodowej

lis 9, 2013 by

Dnia 16 października 2013 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji Publicznej odbyło się wręczenie odznaczeń dla najlepszych nauczycieli północno-wschodniego Mazowsza.

Uroczystość uświetnił chór Cantilena, prowadzony przez Henryka Gadomskiego. Wśród gości byli posłowie Andrzeja Kania oraz Arkadiusza Czartoryski, prof. Janusz Gołota, kurator oświaty Karol Semik, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski oraz dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy administracyjni szkół oraz placówek oświatowych.

Pedagodzy i pracownicy oświaty otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe.  Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymały 44 osoby. Z kolei Złotym Medalem za Długoletnią Służbę uhonorowano 37 osób. Wręczono również 45 srebrnych i 14 brązowych odznaczeń. Zasłużeni pracownicy szkół odebrali także Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi.

Wśród nagrodzonych, jak zawsze byli nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1:

 den1

Zdzisława Giers  otrzymała Złoty Medal za długoletnią służbę

den2

Magdalena Ewa Gadzała (pierwsza z prawej) otrzymała Srebrny Medal
za długoletnią służbę

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymały:

den3

Beata Chorowicz i Beata Kalicka  (druga z prawej)

„Nie ma wątpliwości, że oblicze i kondycję oświaty kreują nauczyciele i inni pracownicy szkół – powiedział Karol Semik, mazowiecki kurator oświaty. – To od ich kompetencji, zaangażowania, mądrości życiowej zależy stan obecnych i przyszłych pokoleń młodych Polaków”.

 

den4

Nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty otrzymała Elżbieta Mamińska.