upadłość

2021-09-13

Upadłość konsumencka - dlaczego warto się na nią zdecydować?

Jeśli jesteś zadłużony, może się wydawać, że jedyną opcją jest złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości. Upadłość konsumencka, która zmiata Twoje długi i pozwala zacząć od nowa, nie musi być postrzegana jako porażka. W czasach spowolnienia gospodarczego ważne jest, aby zrozumieć swoje możliwości. Upadłość konsumencka może być jednym ze sposobów na wyjście z długów poprzez powstrzymanie wierzycieli przed zabraniem pieniędzy lub majątku, który posiadasz. Dowiedz się, co oznacza upadłość i jak może pomóc Ci odbić się od ciężaru długu. Upadłość konsumencka to utrata majątku spowodowana okolicznościami niezależnymi od dłużnika. W rezultacie spłata długu staje się trudniejsza. Wśród różnych rodzajów upadłości konsumenckiej rozdział 7 jest jednym z najczęstszych.


Na czym polega upadłość?

Pozwala dłużnikom na restrukturyzację swojego zadłużenia bez konieczności rezygnowania z prawa własności do nich. Upadłość to trudna decyzja do podjęcia, ale dla niektórych może być najlepszym wyborem. Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane niemożliwym do opanowania długiem, czy też rozwiązaniem firmy, decyzja o ogłoszeniu upadłości może pomóc osobom fizycznym stanąć na nogi. Jeśli zastanawiasz się nad złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości, najpierw przeczytaj ten artykuł. Przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe ma ponad 8000 USD zadłużenia, a średni zadłużenie karty kredytowej wynosi około 16 000 USD. Biorąc pod uwagę te liczby, nic dziwnego, że 22% wszystkich Amerykanów w pewnym momencie stanie w obliczu bankructwa.