osuszanie fundamentów

2022-05-17

Osuszanie fundamentów od postaw.

Jeśli decydujemy się na osuszenie podstawy fundamentów, co zazwyczaj wiele osób decyduje się na wytworzenie wtórnej izolacji poziomowej, po to, aby wilgoć nie dochodziła do pewnego poziomu. Można powiedzieć, że jest to jakaś forma zabezpieczenia, która mimo wszystko daje nam gwarancję, że z poziomu fundamentów, wilgoć nie będzie w stanie przedostać się na ścianę. Trzeba przyznać, że tutaj potrzebna jest taka gwarancja, gdyż niewłaściwa izolacja, może doprowadzić do tego, że mury oraz podstawa fundamentów, będzie wymagać osuszenia. Jest to szczególnie ważne, bezpośrednio w warstwie fundamentowej, na której opiera się przecież cała konstrukcja. Tutaj wilgoć nie może spowodować wiele nieodwracalnych zmian, gdyż taki budynek, mocno straci, na swojej wytrzymałości.


Osuszanie i naprawa izolacji

To tylko udowadnia, że mimo wszystko osuszanie fundamentów, to odpowiedni zabieg naprawczy, zanim jeszcze dojdzie, do uszkodzenia tego elementu. Czasem w fundamentach gromadzi się nie tylko wilgoć, ale i sole, które w dużej mierze powodują duże straty. Na pewno uchronienie się przed wilgocią i osuszenie rejonów, gdzie znajdują się fundamenty, to podstawowe zadanie, jakie należy wykonać. To tylko umacnia nas w przekonaniu, że taka forma naprawy, może okazać się odpowiednia. Należy jednak pamiętać, że fundamenty muszą być zabezpieczone, przed uszkodzeniem mechanicznym. To również ważna kwestia, dlatego o wszystko trzeba zadbać, zwłaszcza jeśli jest odnawiana izolacja, właśnie w takich miejscach, co z pewnością sprawdza się w praktyce.